Play
Slider

DRUK 3D

Druk 3D obecnie jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej dostępną cenowo metodą wykonywania prototypów czy produkcji nisko seryjnej drobnych elementów. Szeroka gama zastosowania oraz równie szeroki asortyment materiałów produkcyjnych pozwala wręcz na nieograniczoną zdolność produkcyjną często przekraczającą możliwość wykonania elementu, którego wykonanie na wieloosiowym centrum obróbczym byłoby niemożliwe.

Rebel-Rocet na dzień dzisiejszy jest w posiadaniu drukarki FDM pozwalającej na realizację większości podjętych przez nas działań.  Urządzenie posiadamy od prawie dwóch lat i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Jakość wydruków nie odbiega od innych drukarek dostępnych na rynku. Najczęściej realizowane zadania w obrębie druku 3D to wykonywanie prototypów osłon urządzeń elektronicznych, druk osłon i uchwytów czujników przemysłowych, druk elementów zestawów naprawczych (zawiasy, zatrzaski etc.) oraz okazjonalnie wydruki artystyczne.

PRODUCENT / MODEL : PRINTO H2

ILOŚĆ GŁOWIC: 1

TYP DRUKU: LPD – Layer Plastic Deposition

POPULARNIE STOSOWANE MATERIAŁY: PLA, ABS (różne kolory)

TYP WSPÓŁPRACUJĄCYCH PLIKÓW: .stl, .obj, .dae

GABARYT MAKSYMALNY DRUKU: 200x200x200[mm]

Wymiar dyszy (standardowo): 0.4 mm (posiadamy dysze: 0.3mm, 0.4mm i 0.5mm)

DOKŁADNOŚĆ KROKU OSI X/Y: 12.5 mikronów

DOKŁADNOŚĆ KROKU OSI Z: 4 mikrony

MAKS. PRĘDKOŚĆ PRACY DRUKARKI: 80-100 mm/s

MAKS. PRĘDKOŚĆ PRZEJAZDOWA DRUKARKI: 150-200 mm/s

 

 Wszystkich zainteresowanych możliwością wydruku przestrzegamy jednak przed szeregiem wad opisywanej powyżej technologii wydruku, ale też dodajemy od siebie szereg zalet w jednym zestawieniu:

WADY:

ZALETY:

 • wbrew utartej opinii nie wszystko można wydrukować ze względu na pewne ograniczenia tej technologii
 • duże elementy (mimo tego, że mieszczą się w polu roboczym) trzeba nie jednokrotnie podzielić na serie mniejszych i następnie po wydruku połączyć ze sobą w osobnym procesie.
 • w zależności od preferowanej jakości wydruku dużo czasu i wysiłku trzeba poświęcić na post-processing, czyli wszystkie te czynności związane z np. wyszlifowaniem elementu czy odcięciem zbędnego materiału tzw. podpór podczas wydruku.
 • elementy wydruku zawsze posiadają swoją nieliniową tolerancje wykonania - wynika to ze skurczu materiału podczas wydruku.
 • wydruk niejednokrotnie trzeba powtarzać - wynika to z ustalania warunków i parametrów wydruku w stosunku do powierzonej nam geometrii
 • cena wydruku - materiały są relatywnie tanie i łatwo dostępne na rynku.
 • w przypadku prostych geometrii prędkość wydruku przekracza najśmielsze oczekiwania.
 • jeżeli nie wymagany jest post-processing, całość prac sprowadza się do kilku kroków procesowych.
 • szeroka gama materiałów
 • trwałość produktu zbliżona do finalnego elementu (w przypadku tworzyw sztucznych)
 • relatywna oszczędność w stosunku do wykonania pewnych elementów np. metodami obróbki skrawaniem wieloosiowej.
 • odporność na warunki zewnętrzne - w zależności od zastosowanego materiału.

Właściwe wydruki składają się z trzech kluczowych czynników tj. właściwego urządzenia, starannie dobranego filamentu i oczywiście umiejętności programisty / operatora drukarki.

Ponieważ kluczową polityką naszych działań jest praca przede wszystkim z polskimi dostawcami urządzeń i materiałów spełniających jak najwyższe rynkowe standardy, w zakresie filamentów współpracujemy ze śląskim producentem firmą Finnotech. Filamenty wspomnianej firmy są jednymi najlepszych na rynku tj. nie rozwarstwiają się, są zawsze "świeże" tzn. szybko rotują na magazynach przez co nie następuje degradacja materiału jeszcze na szpuli i co ważne przed drukiem. Poniżej przedstawiamy referencyjną paletę dostępnych kolorów (uwaga część kolorów nie dostępna w zależności od stosowanego materiału).

Zamówienia i realizacje wyceniane są przez nas indywidualnie w zależności od wielu czynników dlatego też wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i przesłania modelu celem dokładnej wyceny oraz estymowanego czasu realizacji. Jeżeli posiadają Państwo szczególne preferencje dotyczące wydruków, również prosimy o taką informację podczas składania zapytania, aczkolwiek nasi specjaliści na pewno przeprowadzą szczegółową ankietę potrzebną do sporządzenia oferty.
Rebel-Rocket to nie tylko opis naszej oferty to także szereg liczb zebranych przez lata doświadczenia:

PRZEPRACOWANYCH GODZIN

WYKONANYCH FORM KOMPOZYTOWYCH

WYKONANYCH PROTOTYPÓW

WYKONANYCH WYDRUKÓW

Stanowimy rodzine:
stanowimy rodzine:
Slider

Please publish modules in offcanvas position.