Play
Najnowsze metody produkcyjne
Slider

PARK MASZYNOWY

DRUKARKA 3D

Rebel-Rocet na dzień dzisiejszy jest w posiadaniu drukarki FDM pozwalającej na realizację większości podjętych przez nas działań.  Urządzenie posiadamy od prawie dwóch lat i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Jakość wydruków nie odbiega od innych drukarek dostępnych na rynku. Najczęściej realizowane zadania w obrębie druku 3D to wykonywanie prototypów osłon urządzeń elektronicznych, druk osłon i uchwytów czujników przemysłowych, druk elementów zestawów naprawczych (zawiasy, zatrzaski etc.) oraz okazjonalnie wydruki artystyczne.

PRODUCENT / MODEL : PRINTO H2

ILOŚĆ GŁOWIC: 1

TYP DRUKU: LPD – Layer Plastic Deposition

POPULARNIE STOSOWANE MATERIAŁY: PLA, ABS (różne kolory)

TYP WSPÓŁPRACUJĄCYCH PLIKÓW: .stl, .obj, .dae

GABARYT MAKSYMALNY DRUKU: 200x200x200[mm]

Wymiar dyszy (standardowo): 0.4 mm (posiadamy dysze: 0.3mm, 0.4mm i 0.5mm)

DOKŁADNOŚĆ KROKU OSI X/Y: 12.5 mikronów

DOKŁADNOŚĆ KROKU OSI Z: 4 mikrony

MAKS. PRĘDKOŚĆ PRACY DRUKARKI: 80-100 mm/s

MAKS. PRĘDKOŚĆ PRZEJAZDOWA DRUKARKI: 150-200 mm/s

 

LASER CO 2

Wypalanie laserem CO2 jest obecnie popularną metodą produkcyjną niosącą za sobą przede wszystkim jedną główną korzyść taką jak tania i powtarzalna produkcja. Prezentowana przez nas metoda jak i urządzenie jest naszym najnowszym zakupem zapewniającym nam przede wszystkim zaplecze do budowy pulpitów i konsol operatorskich jak i elementów wspierających i odwzorowujących formy kompozytowe. Prezentowane przez nas urządzenie posiada jednak dwa kluczowe atuty, poza standardowym wypalaniem powierzchni płaskich możemy wypalać jak i grawerować elementy cylindryczne dzięki tzw. 4 osi rotacyjnej. Dodatkowo maszyna posiada funkcję przelotu tzn. możemy włożyć do niej materiał o maksymalnym gabarycie 1500 [mm] i nieskończonej długości, fakt ten jest szczególnie pomocny w wypalaniu elementów przewyższających gabaryt standardowego pola roboczego. Sama maszyna posiada regulowany stół roboczy dzięki, któremu możemy wypalać lub grawerować elementy tj. wieka skrzyń lub innych przestrzennych obiektów.

 

PRODUCENT / MODEL : EX1490

ILOŚĆ GŁOWIC: 1

TYP ŹRÓDŁA LASEROWEGO: CO2 TUBE 130 [W]

POPULARNIE STOSOWANE MATERIAŁY: PLY, PLEXI, POLIWĘGLANY, MDF, SZKŁO, KAMIEŃ, CERAMIKA

TYP WSPÓŁPRACUJĄCYCH PLIKÓW: .ai, .jpg, .dxf, .png, .bmp

POLE ROBOCZE: 1400x900x480[mm]

ZAKRES CIĘCIA MATERIAŁÓW: 0.1 do 15 [mm]

MAKS. PRĘDKOŚĆ PRACY: do 1000 mm/s (60 [m/min)

OPCJE DODATKOWE: przelot, 4 oś (do cięcia / grawerowania elementów cylindrycznych)

 

PLOTER CNC

Urządzenia takie jak plotery CNC zyskują coraz więcej zwolenników na rynku, ich prostota działania, spektrum możliwości oraz stała powtarzalność w wykonywaniu zadań przyczynia się do efektywnego wykonywania powierzonych prac i związaną z tym redukcję kosztów produkcyjnych.

Rebel-Rocet na dzień dzisiejszy jest w posiadaniu plotera CNC własnej budowy cechującym się dużą sztywnością konstrukcji, możliwością dostawienia 4 osi rotacyjnej oraz relatywnie wysoką dokładnością obróbki elementu. Głównymi zadaniami jakie realizujemy na dzień dzisiejszy na ww. urządzeniu jest możliwość pracy na materiałach, których nie możemy wycinać laserowo, frezowanie elementów form związanych z zadaniami formowania kompozytowego oraz tworzenie prototypowych części.

PRODUCENT / MODEL : Art Mech Studio / Atlas

ILOŚĆ GŁOWIC FREZUJĄCYCH: 1

ILOŚĆ OSI: 3 +1 (4 Oś obrotowa)

POPULARNIE STOSOWANE MATERIAŁY: PLY, PLEXI, POLIWĘGLANY, MDF, PCV, metale miękkie.

TYP WSPÓŁPRACUJĄCYCH PLIKÓW: .stl, .obj, .dae, .dxf

POLE ROBOCZE: 1000x900x200[mm]

POLE ROBOCZE 4 OŚ: 100x150[mm]

DOKŁADNOŚĆ KROKU OSI X/Y/Z/A: 0.1 [mm]

PRĘDKOŚCI PRZEJAZDU: 2-3 m/min

OPCJE DODATKOWE: przelot 1000[mm]

 

WARSZTAT

Park maszynowy stanowi największą wartość każdego warsztatu ukierunkowanego na grupy celów, które realizujemy. Jednak żeby obraz naszych działań był kompletny musimy jeszcze wspomnieć o tym, że posiadamy szereg innych maszyn, urządzeń oraz narzędzi do realizacji praktycznie 90% powierzonych nam zadań, a w wielu przypadkach 100%.

Posiadamy szereg kontaktów handlowych oraz podwykonawców, którzy wspierają nas w swoich specjalizacjach. Nie kryjemy, w których miejscach korzystamy np. z zewnętrznych lakierni, czy zakładów zajmujących się galwanizacją dlatego też w każdej fazie realizacji zleceń jasno określamy możliwe zagrożenia wynikające np. z terminów realizacji.

Wspominając jeszcze o samym warsztacie musimy dodać, iż jesteśmy w bardzo dogodnym położeniu komunikacyjnym pomiędzy trzema głównymi strefami ekonomicznymi. Posiadamy przeszło 200 [m2] hali produkcyjnej oraz magazynowej. Wszelkie powierzone nam prace weryfikujemy jeszcze przed wydaniem ich naszym klientom, wszelkie potrzebne modyfikacje możemy wykonać na miejscu skracając tym do minimum proces tworzenia innowacyjnych rozwiązań, ale też prostych zadań produkcyjnych jakie realizujemy. 

 

PRZYSZŁOŚĆ...

W naszym kręgu zainteresowań i zadań które wykonujemy przyszłość to tak na prawdę innowacja, którą codziennie tworzymy z naszymi klientami, dlatego ciągle inwestujemy w posiadane urządzenia lub doskonalimy nasze umiejętności. W związku z tym w najbliższym czasie planujemy poszerzyć nasz park maszynowy o DRUKARKĘ 3D SLA oraz PLOTER 6 OSIOWY o polu roboczym 2000x3000x1500[mm], wszystkie te inwestycje na dzień dzisiejszy są mocno ukierunkowane na rynek usług dla naszych klientów ale reż na poszerzenie naszych zdolności produkcyjnych w zakresie formowania kompozytowego.

Rebel-Rocket to nie tylko opis naszej oferty to także szereg liczb zebranych przez lata doświadczenia:

PRZEPRACOWANYCH GODZIN

WYKONANYCH FORM KOMPOZYTOWYCH

WYKONANYCH PROTOTYPÓW

WYKONANYCH WYDRUKÓW

Stanowimy rodzine:
stanowimy rodzine:
Slider

Please publish modules in offcanvas position.